• Termostatický směšovací ventil 3/4" CALEFFI CLF.5217 s pojistkou proti opaření
-25%Termostatický směšovací ventil 3/4" CALEFFI CLF.5217 s pojistkou proti opaření

Termostatický směšovací ventil 3/4" CALEFFI CLF.5217 s pojistkou proti opaření

Vaše cena:2 754 včetně DPH

Dostupnost:Skladem

Původní cena : 3 672

Ušetříte:918   (25%)

Kód položky: CLF.5217 3/4"

Výrobce:Caleffi

Více informací

CALEFFI 3/4" termostatický směšovač 30-50st.Pro nemocnice, sanatoria, školky. S pojistkou proti opaření

Dále v kategorii:Termostatický směšovací ventil CALEFFI

Termostatický směšovací ventil 3/4" CALEFFI CLF.5217 s pojistkou proti opaření

  • PN 14,rozsah teplot 30°C - 50°C
  • průtok při 1 baru: 3/4" - 31 litrů/min.

V některých zařízeních pro rozvod teplé vody pro sanitární použití je nutné chránit nejzranitelnější osoby před opařením horkou vodou.
(například v nemocnicích , sanatoriích , školkách atd.). Tato série termostatických směšovačů byla vytvořena speciálně pro tyto aplikace přímo před odběrná místa.
Směšovače se vyznačují vysokými termickými vlastnostmi danými tím, že jsou schopny přesně regulovat teplotu smíšené vody na výstupu při výkyvech teplot nebo tlaků na vstupu nebo při poklesech průtoku. Jsou mimo jiné vybaveny ochranou proti opaření, což znamená, že se průtok horké vody ihned přeruší v případě, že na vstupu dojde k přerušení přívodu vody studené. (certifikáty dle normy NF 079dok. 8. - zařízení třídy 12 ( 1/2") a třídy 20 (3/4") a typu RU, regulovatelné uživatelem.

Termostatický směšovač Caleffi série 5217 se používá pro aplikace v odběrných místech nebo pro určitý počet uživatelů, například v jedné koupelně. Z těchto důvodů je průtok, který proteče směšovačem, obecně stejný jako ten, který proteče konečným místem spotřeby, např. kohoutem
umyvadla. Pro zajištění stabilního fungování musí být garantovaný minimální průtok směšovačem 4 l/min (1/2") a 6 l/min (3/4"). Zařízení musí být dimenzované dle platných předpisů vzhledem k nominálnímu průtoku každého odběrného místa. Instalace se provádí ze dvou přívodních sítí - horké a studené vody, které mohou pocházet z různých zdrojů a mohou mít rozdílné tlaky. V případě výpadku studené vody je směšovač schopen ihned uzavřít průtok teplé vody a výstup smíšené.

Termostatický směšovač míchá horkou a studenou vodu na přívodu tak, aby udržel konstantní teplotu smíchané vody na výstupu. Termostatický prvek je zcela ponořen do smíchané vody. Stahuje se nebo roztahuje a způsobuje pohyb šoupátka, které ovládá průtok studené nebo horké vody na přívodu.
Pokud se vyskytují rozdíly teploty nebo tlaku na přívodu, vnitřní prvek automaticky zareaguje a obnoví hodnotu regulované smíchané vody. Opatření proti opaření bude zajištěno v případě, že mezi přívodem horké vody a výstupní smíšenou vodou bude rozdíl nejméně 15°C . V případě výpadku horké vody, ventil uzavře průtok studené, tudíž i výstupní smíchané, Zabrání tak nebezpečnému teplotnímu šoku.

 

Přílohy