• Směšovací termostat RIVER Ecosystem 1/2" s cirkulačním okruhem
  • Směšovací termostat RIVER Ecosystem 1/2" s cirkulačním okruhem
-25%Směšovací termostat RIVER Ecosystem 1/2" s cirkulačním okruhem

Směšovací termostat RIVER Ekosystem 1/2" s cirkulačním okruhem R3000 DN15

Vaše cena:10 801 včetně DPH

Dostupnost:Skladem

Původní cena : 14 401

Ušetříte:3 600   (25%)

Kód položky: R 3000 DN15

EAN: 8592223041622

Výrobce:RIVER

Více informací

Směšovací termostat RIVER Ekosystem 1/2" s cirkulačním okruhem R3000 DN15

Dále v kategorii:Směšovací termostat RIVER Ecosystem

Směšovací termostat RIVER Ekosystem 1/2 s cirkulačním okruhem R3000 DN15

Směšovací termostatická centrála s recirkulačním okruhem. Tato zařízení umožňuje snížit na co nejmenší míru pasivní ztráty kalorií a zabraňuje odebírání vody s vyšší teplotou, než je nutné. V mnoha zemích je použití termostatického směšovače nutné také jako prevence proti ,,legionella pneumophila“ u zařízení s akumulací teplé sanitární vody, aby se zabránilo riziku vzniku tohoto velmi nebezpečného mikroorganismu. Teplota vody v zásobníku nesmí nikdy klesnou pod 60°C. Voda této teploty se nemůže přímo používat a je tudíž nutné instalovat termostatický směšovač, který sníží a udrží teplotu vody na konstantní úrovni. ECOSYSTEM umožňuje nejen úspory odebírané vody a energetické úspory, ale regulací teplé vody v okruhu snižuje dále spotřebu a zajišťuje maximální komfort. Pokud uzavřeme vodovodní baterii s teplou vodou, v potrubí mezi kotlem a baterií voda cirkuluje a nevychladne. Aby bylo možno optimalizovat spotřebu a tím docílit maximální energetické úspory, především u veřejných rozvodů, je třeba dodržet i další opatření. S časovými armaturami MAGIC a s redukcemi průtoku pro sprchy RIVER 280/7 docílíme úspory vyšší než 60%. 

Charakteristika funkce a bezpečnost 
Konstatní teplotu vody nastavíme otáčením ovladače. Trvale reguluje množství teplé a studené vody a každá změna teploty je korigována téměř okamžitě termostatickým elementem. Aby se zabránilo nebezpečí opaření, zařízení zablokuje dodávku teplé vody pokud by náhle došlo k přerušení dodávky studené vody. 
ECOSYSTEM může být najájen jakýmkoli zařízením na ohřev vody včetně průtokového ohřevu.V tomto případě je třeba zkontrolovat, zda ohřáté množství je dostatečné pro požadovaný odběr. Pokud je nedostatečné, vytvoří se přídavná akumulační nádrž a z ní bude odebírána teplá voda do směšovače, který může být instalován v jakékoli poloze, jak horizontální, tak vertikální. ECOSYSTEM je dodáván včetně patentovaného regulátoru pro snadné vyvážení recirkulačního okruhu, včetně speciálních šoupat se zpětnými ventily a s nerezovými T ltry. Instalace s ECOSYSTEMEM je výrazně levnější a snadnější na realizaci, než je tradiční instalace recirkulačního okruhu. 

Instalační schéma
S ECOSYSTEMEM je nejjednodušší a nejlevnější instalace, kterou lze realizovat. Nepředpokládá instalaci zpětných ventilů a regulačních kohoutů pro recirkulační okruh. Nelze udělat chybu ! 

Dimenzování ECOSYSTEMU
Přesné dimenzování je důležité, aby bylo dosaženo dobrého výsledku a citlivosti směšovače a přesnosti teploty. Pro rychlý výpočet jsme připravili jednoduchý souhrn, který bere v úvahu vlastnosti rozvodu.