• Elektromagnetická úpravna vody HAKL UVEMP
  • Elektromagnetická úpravna vody HAKL UVEMP
-10%Elektromagnetická úpravna vody HAKL UVEMP

Elektromagnetická úpravna vody HAKL UVEMP

Vaše cena:1 161 včetně DPH

Dostupnost:Skladem

Původní cena : 1 290

Ušetříte:129   (10%)

Kód položky: HAUVEMP

EAN: 8586018640329

Výrobce:Hakl

Více informací

Přístroj na úpravu vody elektromagnetickým polem (UVEMP), slouží k zabránění tvorby a odstranění již existujícího vodního kamene v potrubích, na topných tělesech průtokových a zásobníkových ohřívačů vody, na ventilech kohoutků apod.

Dále v kategorii:Elektronický odstraňovač vodního kamene Dr.VAP

Parametry

Napětí: 12V
Příkon: 600W

Elektromagnetická úpravna vody HAKL UVEMP

Elektromagnetická úprava vody výrazně snižuje tvorbu vodního kamene

Přístroj na úpravu vody elektromagnetickým polem UVEMP, slouží k zabránění tvorby a odstranění již existujícího vodního kamene v potrubích, na topných tělesech průtokových a zásobníkových ohřívačů vody, na ventilech kohoutků apod. Neupravená voda obsahuje rozpuštěné soli minerálních látek, které se do vody dostávají působením ve vodě přítomného CO 2. Prosakováním zemským povrchem dochází k rozpouštění minerálů, převážně kalcium-hydro-karbonátových solí Ca [HCO 3] 2, existujících v roztoku ve formě oddělených iontů [Ca ++] a [HCO 3] - . Celková tvrdost vody je pak dána součtem přítomných solí. Usazováním těchto solí dochází k tvorbě tzv. vodního kamene. Protože se soli v roztoku vyskytují ve formě kladně a záporně nabitých iontů, lze na nich vhodně působit pomocí silových polí. To je podstatou funkce přístroje na úpravu vody elektromagnetickým polem.

Dynamické elektromagnetické pole vytvořené cívkou navinutou na potrubí způsobí uvolňování iontů z elektrostatické vazby na molekulách vody. Uvolněné kladné a záporné ionty spolu navzájem kolidují a vytvářejí neškodné, velmi jemné krystalky aragonitu, s vazbou pevnější než je vazba na molekuly vody. Tyto krystalky nemají schopnost vytvářet vodní kámen a vyplaví se z potrubí ve formě jemného kalu.

  • výrazné snížení usazování vodního kamene
  • rozpouštění již usazeného vodního kamene
  • jednoduchá montáž bez nutnosti rozebrání vodovodního potrubí
  • kompletní montážní sada bezúdržbový provoz