Centrální vysavače

Naše firma v rámci komlexních dodávek TZB zajišťuje montáž centrálního vysavače AXPIR, který jako jediný systém centrálního vysávání používá tlakový a tedy bezkabelový způsob spouštění. Tato zcela ojedinělá technologie bezkabelového spouštění PUSH-PULL odstraňuje nedostatky ostatních systémů ovládaných pomocí klasického 24V vodiče. Spouštění je řešeno pomocí tlakových impulsů vyvolaných přímo v sacím potrubí.  

PRINCIP ČINNOSTI


1 - Příslušenství

2 - Vysavačové zásuvky

3 - Potrubní vedení

4 - Sací jednotka

 

Proč byste měli uvažovat právě o systému AXPIR?

 

 
Jedinečné bezkabelové spouštění PUSH-PULL
Systém AXPIR pracuje se zcela jedinečným principem spouštění. Zatímco ostatní centrální vysavače se spouštějí pomocí elektrického kabelu vedeného společně s potrubím, systém AXPIR používá tlakové spouštění PUSH-PULL. Systém tak zvyšuje  vaši bezpečnost a zamezuje problémům, které mohou vzniknout v případě, že se ovládací kabel přeruší.
 
Maximální hygiena
Jedině centrální vysávání Vám s jistotou zaručí, že se ani nejmenší částečky prachu nevrátí zpět do vysávané místnosti. Všechny vysávané nečistoty jsou odváděny do sací jednotky mimo obytné prostory. Prach se proto nevíří  a neusazuje, čímž také výrazně snižuje množství alergenu v místnosti. Tuto vlastnost ocení především alergici.  Vzhledem k použití separátoru, který beze zbytku zachytí vodu a mokré nečistoty při jejich vysávání, nedochází k zanášení potrubního systému, netvoří se bakterie a plísně. Potrubí tak zůstává hygienicky čisté.
 
Pohodlná a jednoduchá obsluha
Nemusíte po domě přenášet těžký vysavač. Jednoduše zapojíte lehkou hadici do zásuvky. Díky optimální délce hadice – 7,5 nebo 9 metrů dosáhnete všude a pohodlně vysajete i hůře dostupná místa jako jsou schodiště apod. Máte strach, že standardní délka hadice  bude pro váš byt či dům krátká? V tom případě si u nás můžete objednat délku, která Vám bude vyhovovat.
 
Méně údržby, větší bezpečnost
Centrální vysávání AXPIR pracuje s unikátním systémem spouštění sací jednotky PUSH-PULL, který funguje na bázi podtlakového spouštění. Při manipulaci proto nehrozí zásah elektrickým proudem. Naprosto bezpečné jsou také zásuvky pro sací trubice. Minimální čas Vám zabere údržba – třicetilitrový vak na nečistoty, který se nachází v sací jednotce  vyžaduje výměnu cca  jedenkrát do roka. Sací jednotka sama o sobě žádnou údržbu nevyžaduje.
 
Nízká hlučnost
Umístění sací jednotky mimo obývané prostory způsobuje zcela minimální hlučnost při vysávání. Systém je tak tichý, že nevyruší ani spící dítě.
 
Maximální výkon
Velkou výhodou centrálních vysavačů je sací výkon, který je mnohonásobně vyšší než u běžných vysavačů.
 
Maximální efektivita
Spojením všech vlastností centrálního vysávání AXPIR docílíte maximální efektivity vysávání – maximální výkon a hygiena, za použití minimálního úsilí, v minimálním čase, nehlučně a pohodlně.
 
Účinná a hygienická filtrace
Filtrační vak má obsah 30 litrů. Po jeho naplnění jej jednoduše vyjmete a vyhodíte. Výměna se provádí maximálně 1x ročně. Vak je vyroben ze speciální textilie, která zachycuje všechen prach uvnitř, což například papírové pytlíky u běžných vysavačů neumí. Způsob filtrace systému AXPIR je výsledkem dlouholetých zkušeností, pro ilustraci předkládáme několik fotografií k porovnání. 
 
Jednodílné zásuvky ALDES
Skutečnost, že ke spouštění systému nepotřebujeme ovládací elektrický kabel nám umožnila vyvinout unikátní systém jednodílné vysavačové zásuvky! K montáži zásuvky již nepotřebujeme spodní montážní díl. Montáž se tak výrazně zjednoduší a také se vám nestane, že při následné instalaci vrchního krytu zásuvky budete muset kvůli nesprávně odhadnuté vrstvě omítky spodní montážní díl předělávat či přesekávat.

Certifikát ISO 9002
AXPIR splňuje náročné kritéria certifikátu  ISO 9002, což je pro zákazníky záruka skutečně prvotřídní kvality.

Zkušený výrobce
Firma ALDES se výrobou vzduchotechnických rozvodů zabývá již více než 70 let, což jí umožňuje využít dlouholetých zkušeností při výrobě a dosahovat tak skutečně vysoké kvality produktů. Také díky tomu je ALDES v současné době jedničkou na evropském trhu s centrálními vysavači.

Uživatelsky přátelský
Centrální systém AXPIR je uzpůsoben tak, aby plně respektoval vaše pohodlí a bezpečnost.