• Automatický změkčovač vody kabinetní AZK5
-2%Automatický změkčovač vody kabinetní AZK5

Automatický změkčovač vody kabinetní AZ K5+montážní blok MBPŠ 1

Vaše cena:17 503 včetně DPH

Dostupnost:Skladem

Původní cena : 17 860

Ušetříte:357   (2%)

Kód položky: AZ K5+MBPŠ 1

Výrobce:AP

Více informací

Automatický změkčovací filtr vody kabinetní AZ K5. Kapacita 100m3, 25l.náplň pryskyřice. Doprava jen na paletě přes Toptrans!!

Dále v kategorii:Změkčovač vody

Parametry

Připojovací rozměr: 3/4""

Automatický změkčovač vody kabinetní AZK5-Doprava jen na paletě přes Toptrans!!

Automatické změkčovače kabinetní AZK jsou určeny ke změkčování pitné, energetické nebo technologické vody, pro nejrůznější účely použití.

Zařízení je tvořeno tlakovou Pe nádobou, umístěnou uvnitř kabinetu – plastové zásobní nádoby, kde se v automatickém režimu připravuje regenerační solný roztok.
Odstraňování iontů tvrdosti - vápníku a hořčíku - se provádí na filtračním loži změkčovací pryskyřice – silně kyselého katexu na Na+ formě. Výstupní voda ze změkčovače má zbytkovou tvrdost, která se rovná 1% tvrdosti vody vstupní. Ovládací ventil je vybavený směšovacím kohoutem, kterým lze nastavit míchání změkčené vody a se surovou, a tak dosáhnout jinou výstupní tvrdost, pokud je požadována. Životnost katexu je podle kvality
vstupní vody asi 6 až 8 roků, potom lze náplň snadno vyměnit.
Tlaková nádoba změkčovače je opatřena elektronickým ovládacím ventilem. Multifunkční ovládací ventil obsahuje mikropočítač, který řídí automatickou regeneraci na základě skutečné provozní analýzy. Funkční část je vyrobena z vysoce leštěných a velmi tvrdých keramických disků, kdy jeden je pevný a druhý pohyblivý. Jejich vzájemným natáčením jsou vytvořeny kanály pro pět různých průtokových cest potřebných pro jednotlivé fáze činnosti změkčovače. Toto nové řešení přináší významný pokrok proti tradičním ovládacím jednotkám, které používají velké množství ventilů, plastových a gumových těsnících dílů náchylných k poruše při provozu.

Ovládací ventil umožňuje inteligentní řízení, tzn. měří objem protečené vody a vyhodnocuje průměrnou denní spotřebu. Na základě těchto dvou údajů iniciuje a provádí v nočních hodinách regeneraci změkčovací pryskyřice tak, aby vždy byla během dne k dispozici změkčená voda. Začátek provádění regenerace je nastaven na 2.00 hod v noci, uživatel ho může snadno změnit na jakoukoliv jinou denní dobu. Ovládací ventil umožňuje také nastavit tzv. vynucenou regeneraci ve zvoleném časovém období. Regenerace může být zvolena souproudá nebo protiproudá, která přináší úsporu regenerační soli a proplachovací vody. Po dobu regenerace, která trvá cca 80 minut, je zajištěna dodávka neupravené vody vnitřním obtokem změkčovače. 

Pro instalaci automatického kabinetního změkčovače je zapotřebí:
 - přívod vody G ¾“, přetlak 3 - 6 bar, max. teplota 40°C
 - odpad do kanalizace, hltnost cca 1 m3 / hod.
 - elektrická instalace 230 V / 50 Hz, příkon zařízení je 5W. 

Tvrdost se udává v různých jednotkách, pro které platí převod: 1 mmol/l = 2 mval/l = 5,6°N. 

Podstatným údajem pro zvolení odpovídající velikosti změkčovače je kapacita, neboli objem vody v m3 upravený jednotlivými typy změkčovacích filtrů mezi dvěma regeneracemi – je uveden v druhém řádku tabulky a platí pro případ, pokud by vstupní voda měla tvrdost T=1 mmol/l. Tuto hodnotu vydělte skutečnou tvrdostí vody v mmol/l na místě instalace a vyjde Vám kolik která velikost změkčí m3 vody mezi dvěma regeneracemi.